SGCBL DOUBLE A
POSITIONAL STRENGTH OVERVIEW BY POSITIONS
07/14/2036
 
CATCHERS
Team Top player Team ranking Top prospect Organizational ranking Overall ranking
Eregion Eagles Thuvdor Mandicer 1st Fosco Whitfoot 2nd 1st
Lithlad Lambas Kikak Knifecrawler 2nd Kikak Knifecrawler 19th(tied) 5th
Lhun Stars Casimiro Slobberkil 3rd Casimiro Slobberkil 13th 2nd
Withywindle Weirdos Gignar Ringsmith 4th Luria Axetearer 23rd(tied) 20th
Gorgoroth Ghosts Theoma Dunn 5th Theoma Dunn 15th 4th
Lhun Attics Helmut Raevuori 6th Helmut Raevuori 5th 3rd
Eryn Lasgalen Old Forests Angelica Kemble 7th Angelica Kemble 18th 6th(tied)
Vinyamar Sirens Mogdush Journey 8th Mogdush Journey 11th 6th(tied)
Blackroot Blondes Mantissa Bridge 9th Mantissa Bridge 9th 8th
Anfauglith Aristocrats Oltina Talesspur 10th (tied) Oltina Talesspur 14th 9th
Nisimaldor Knights Nee the Incinerator 10th (tied) Srunk Armcrawler 21st 22nd
Highland Colts Patrick Debush 12th Patrick Debush 17th 10th
Old Ford Otters Ibpug No-Tooth 13th Ibpug No-Tooth 16th 13th
Anorien Avalanche Devi Torlak 14th Devi Torlak 19th(tied) 15th
Khand Killers Baggug Gustford 15th Baggug Gustford 3rd 11th
Long Lake Waves Roman Elfprodder 16th Roman Elfprodder 8th 12th
Entwash Goblins Eeaden Ulongyr 17th Eeaden Ulongyr 12th 14th
Edoras Roughriders Wogdish Toothdrinker 18th Merimac Pennypacker 22nd 23rd
Methedras Manglers Wol Earthslayer 19th Salvadaro Cueras 23rd(tied) 24th
Aglarond Ice Halin Liverdicer 20th Buffy Murphy 4th 16th
Barrow Downs Wights Jobst Gilmontero 21st Jobst Gilmontero 10th 17th
West-emnet Orcs Pruurk the Ripper 22nd Belladonna Bridge 6th(tied) 18th
Mittalmar Herders Meruma Eńryrith 23rd Donncha Molandes 1st 19th
Mount Doom Merrymen Sagramor Zooty 24th Sagramor Zooty 6th(tied) 21st
FIRST BASEMEN
Team Top player Team ranking Top prospect Organizational ranking Overall ranking
Blackroot Blondes Nirbag Orcsmith 1st Fosco Tunnelly 8th 7th
Aglarond Ice Born Baggins 2nd Porag Throatslobber 6th 1st
Vinyamar Sirens Pimia Chartrand 3rd Lumdor Elarariand 10th(tied) 9th
Eregion Eagles Asphodel Brockhouse 4th 20th(tied) 20th
Anorien Avalanche GaŰl Guilermo 5th Dolir Hammermover 10th(tied) 10th
Lhun Attics Ponto Moss 6th Ponto Moss 10th(tied) 11th
Khand Killers Ponto Bolger 7th Ponto Bolger 7th 8th
Old Ford Otters Geor Canipe 8th Geor Canipe 10th(tied) 12th
Nisimaldor Knights Foli Goldsplitter 9th Foli Goldsplitter 10th(tied) 13th
Eryn Lasgalen Old Forests Gollihil Galand 10th Gollihil Galand 10th(tied) 15th
Lithlad Lambas Wilibald Boffin 11th Wilibald Boffin 2nd(tied) 3rd
Highland Colts Hifur Dryadslasher 12th Nuumsh Legslobberer 9th 14th
Lhun Stars Ferdinand Green 13th Borin Earthsmelter 5th 4th
Gorgoroth Ghosts Tika Bolger 14th Hector Cumme 1st 2nd
Barrow Downs Wights Puung Drowthrower 15th Puung Drowthrower 10th(tied) 16th
Entwash Goblins Vito Hinkley 16th Vito Hinkley 2nd(tied) 5th
Mittalmar Herders Aarto Thadigiri 17th Aarto Thadigiri 10th(tied) 17th
Mount Doom Merrymen Holir Goldkiller 18th 20th(tied) 21st
Long Lake Waves Vadush Goldmaster 19th Vadush Goldmaster 10th(tied) 18th
Methedras Manglers Gundolpho Madlight 20th Gundolpho Madlight 10th(tied) 19th
Edoras Roughriders Boris the Unbelievable 21st Boris the Unbelievable 4th 6th
Anfauglith Aristocrats 22nd (tied) 20th(tied) 22nd(tied)
West-emnet Orcs 22nd (tied) 20th(tied) 22nd(tied)
Withywindle Weirdos 22nd (tied) 20th(tied) 22nd(tied)
SECOND BASEMEN
Team Top player Team ranking Top prospect Organizational ranking Overall ranking
Lithlad Lambas Estella Greenthumb 1st Estella Greenthumb 15th(tied) 14th
Withywindle Weirdos Griprak Tynan 2nd Griprak Tynan 5th 1st
Blackroot Blondes Ag Headpunisher 3rd Ag Headpunisher 7th(tied) 2nd
Anorien Avalanche Foisur Armordelver 4th Foisur Armordelver 7th(tied) 4th
Aglarond Ice Oenel of Dorthonion 5th 22nd(tied) 22nd
Entwash Goblins Voisil Earthcrusher 6th Voisil Earthcrusher 2nd 3rd
Lhun Attics Donnie the Devas 7th Donnie the Devas 7th(tied) 6th
Eregion Eagles Hiran Chiseldelver 8th Gwaihil Haliaman 7th(tied) 7th
Nisimaldor Knights Nushala Elesserios 9th Nushala Elesserios 15th(tied) 16th
Barrow Downs Wights Grakar Driderslurper 10th Grakar Driderslurper 4th 5th
Old Ford Otters Phaiar ElrˇrÓ 11th Phaiar ElrˇrÓ 14th 15th
Edoras Roughriders Mubur Curumo 12th Rene Saruma 15th(tied) 17th
Highland Colts Cemal Longo 13th Kasil Orerender 7th(tied) 10th
Vinyamar Sirens Glonar Orebinder 14th 22nd(tied) 23rd
Long Lake Waves Marcho Kendrick 15th Marcho Kendrick 3rd 8th
Anfauglith Aristocrats Sim Moss 16th Sim Moss 15th(tied) 18th
Methedras Manglers Florian Luvian 17th Florian Luvian 15th(tied) 19th
Lhun Stars Shahum Chuma 18th Romli Iceywater 15th(tied) 20th
Mittalmar Herders Silvio Legarreta 19th Silvio Legarreta 1st 9th
Eryn Lasgalen Old Forests Blanco Cotton 20th Blanco Cotton 7th(tied) 11th
Khand Killers Lona Dogwood 21st Lona Dogwood 7th(tied) 12th
West-emnet Orcs Marcos Partida 22nd Marcos Partida 15th(tied) 21st
Gorgoroth Ghosts Betsy Badgerpoker 23rd Noimli Armorbender 6th 13th
Mount Doom Merrymen 24th 22nd(tied) 24th
THIRD BASEMEN
Team Top player Team ranking Top prospect Organizational ranking Overall ranking
Aglarond Ice Fral Cleverhelm 1st Morag Grunsson 7th(tied) 6th
Nisimaldor Knights Krsnantara Maxon 2nd Ghuggug Clubhater 7th(tied) 7th
Lithlad Lambas Tubur Hoilirsson 3rd Nerin Tunnelsplitter 7th(tied) 9th
Khand Killers Lanai Badgermangler 4th 18th(tied) 17th
Eregion Eagles Ligor Gnomedragger 5th Ligor Gnomedragger 1st(tied) 1st
Anfauglith Aristocrats Ferdibrand Hilldweller 6th Iseahil Eńrńthien 1st(tied) 2nd
Edoras Roughriders Hilak Ogreripper 7th Ysabrylla Grubb 7th(tied) 10th
Old Ford Otters Frik Shigematsu 8th 18th(tied) 18th
Withywindle Weirdos Naggek Nailslobberer 9th Naggek Nailslobberer 7th(tied) 11th
Lhun Attics Nicholas Underhill 10th Lifur Clubwalker 6th 3rd
Lhun Stars Dalcio Dill 11th 18th(tied) 20th
Barrow Downs Wights Roignar the Stutterer 12th Roignar the Stutterer 1st(tied) 4th
Long Lake Waves Bognar Stonetearer 13th Bognar Stonetearer 7th(tied) 12th
West-emnet Orcs Radedoc Na'Ger 14th Radedoc Na'Ger 7th(tied) 13th
Blackroot Blondes Phardy Cruickshank 15th Phardy Cruickshank 7th(tied) 14th
Entwash Goblins Amos the Indefinable 16th Amos the Indefinable 1st(tied) 5th
Gorgoroth Ghosts Porag Bloodsmasher 17th Porag Bloodsmasher 7th(tied) 15th
Anorien Avalanche Christine Aguinaldo 18th 18th(tied) 21st
Vinyamar Sirens Lolok Brainthrottler 19th Lolok Brainthrottler 7th(tied) 16th
Methedras Manglers Mario Salinas 20th Mario Salinas 1st(tied) 8th
Mount Doom Merrymen Sesin Earthcrusher 21st Nonar Goldanvil 17th 19th
Eryn Lasgalen Old Forests 22nd (tied) 18th(tied) 22nd(tied)
Highland Colts 22nd (tied) 18th(tied) 22nd(tied)
Mittalmar Herders 22nd (tied) 18th(tied) 22nd(tied)
SHORTSTOPS
Team Top player Team ranking Top prospect Organizational ranking Overall ranking
Edoras Roughriders Doilin Gandeolob 1st Ubbe Kierkegaard 12th 12th
Blackroot Blondes Ban Malon 2nd Ban Malon 1st 1st
Old Ford Otters Attilio Iatan 3rd Attilio Iatan 6th(tied) 3rd
Anorien Avalanche Borulf Silverbane 4th Relin Earthdicer 13th(tied) 13th
Eryn Lasgalen Old Forests Bilbo Gamwich 5th Bilbo Gamwich 4th 2nd
Eregion Eagles Kar Goblinmaster 6th 22nd(tied) 22nd
Aglarond Ice Menegilda Dogwood 7th Menegilda Dogwood 13th(tied) 14th
Lhun Attics Trogmub Horse-lover 8th Trogmub Horse-lover 13th(tied) 15th
Long Lake Waves Nathaniel Elrolinde Jr. 9th (tied) Nathaniel Elrolinde Jr. 6th(tied) 4th
Nisimaldor Knights Fal the Smasher 9th (tied) Giacomino Argyll 13th(tied) 16th
Barrow Downs Wights Malin Overturf 11th Malin Overturf 6th(tied) 5th
Vinyamar Sirens Hal Took 12th Hal Took 6th(tied) 7th
Entwash Goblins Able Belil-Gal 13th Able Belil-Gal 13th(tied) 17th
Anfauglith Aristocrats Tanta Sandybanks 14th Tanta Sandybanks 13th(tied) 18th
Withywindle Weirdos Wes EńrÚmbor 15th Wes EńrÚmbor 6th(tied) 9th
Lithlad Lambas Musin Mudslinger 16th Pimpernel Marinsson 13th(tied) 19th
Methedras Manglers Grong the One-Eyed 17th Grong the One-Eyed 2nd 6th
Gorgoroth Ghosts Celegast Elaril 18th Celegast Elaril 6th(tied) 10th
Mount Doom Merrymen Isamli Nithrandel 19th Isamli Nithrandel 3rd 8th
West-emnet Orcs Elendil ElÓrÓ 20th Elendil ElÓrÓ 13th(tied) 20th
Khand Killers Flambard Goodbody 21st Thurtina Boudewijn 21st 21st
Mittalmar Herders Theodoc the Sneaky 22nd Theodoc the Sneaky 5th 11th
Highland Colts 23rd (tied) 22nd(tied) 23rd(tied)
Lhun Stars 23rd (tied) 22nd(tied) 23rd(tied)
LEFT FIELDERS
Team Top player Team ranking Top prospect Organizational ranking Overall ranking
Lithlad Lambas Grink Earbelly 1st 19th(tied) 17th
Nisimaldor Knights Nazbog the Basher 2nd Voilin Bloodhelm 11th(tied) 11th
Edoras Roughriders Ean Hilldweller 3rd Ean Hilldweller 4th(tied) 1st
Aglarond Ice Araiwyn Eisenbarth 4th Fulgor Merolob 10th 10th
Eregion Eagles Rafe Humansmash 5th Rafe Humansmash 11th(tied) 12th
Gorgoroth Ghosts Nudak Elrlinde 6th Logan Rockkiller 4th(tied) 2nd
Anorien Avalanche Ruulg the Fireball 7th Ruulg the Fireball 11th(tied) 13th
Vinyamar Sirens Orangeblossom Hilldweller 8th Ubok Ghoulslicer 8th(tied) 3rd
Lhun Attics Tigoja Halflingshaker 9th Tigoja Halflingshaker 11th(tied) 14th
Long Lake Waves Tavbis the Slander S 10th Tavbis the Slander S 3rd 5th
Eryn Lasgalen Old Forests Man-su Valenzvele 11th Srunk Manthrottler 8th(tied) 6th
Khand Killers Boli Clawslinger 12th 19th(tied) 20th
West-emnet Orcs Roran Earthslayer 13th Thaira IsŘril 11th(tied) 15th
Old Ford Otters Celebo of Erebor 14th Ferdinand Overturf 1st 4th
Highland Colts Somina BelebrilindŰ 15th Ciurk Bloodytooth 11th(tied) 16th
Mount Doom Merrymen Otho Millstone 16th Otho Millstone 4th(tied) 8th
Barrow Downs Wights Ghugrak Metalhowler 17th Ghugrak Metalhowler 4th(tied) 9th
Anfauglith Aristocrats Gorbadoc Millstone 18th 19th(tied) 21st
Withywindle Weirdos Abdur Rahman Hagan 19th Abdur Rahman Hagan 2nd 7th
Entwash Goblins Gorbadoc Muddyfoot 20th Gorbadoc Muddyfoot 11th(tied) 18th
Blackroot Blondes Tibur Caverncutter 21st Tibur Caverncutter 11th(tied) 19th
Lhun Stars 22nd (tied) 19th(tied) 22nd(tied)
Methedras Manglers 22nd (tied) 19th(tied) 22nd(tied)
Mittalmar Herders 22nd (tied) 19th(tied) 22nd(tied)
CENTER FIELDERS
Team Top player Team ranking Top prospect Organizational ranking Overall ranking
Eregion Eagles Belladonna Muddyfoot 1st 20th(tied) 20th
Khand Killers Folli the Ruler 2nd Menegilda Bramble 13th(tied) 2nd
Nisimaldor Knights Sruulak Humanslammer 3rd Tigzava Oathworker 16th(tied) 16th
Eryn Lasgalen Old Forests Petunia Moss 4th Petunia Moss 8th(tied) 3rd
West-emnet Orcs Taffy Arias 5th H.P. the Untiring 4th 1st
Aglarond Ice Kenneth the Pillager 6th Kenneth the Pillager 10th(tied) 4th
Edoras Roughriders Gusil Zayas 7th 20th(tied) 21st
Blackroot Blondes Burzarz Gnomechoker 8th Burzarz Gnomechoker 16th(tied) 17th
Lhun Stars Fashnak Bugsmasher 9th 20th(tied) 22nd
Withywindle Weirdos Tatai ElrÓlith 10th Tatai ElrÓlith 15th 15th
Anorien Avalanche Gavin Sandyman 11th Gavin Sandyman 10th(tied) 6th
Barrow Downs Wights Dilg the Wicked 12th Frulok Toothchewer 10th(tied) 8th
Old Ford Otters Praggek Headgobber 13th Praggek Headgobber 7th 5th
Lhun Attics Harmony Anviltooth 14th Harmony Anviltooth 16th(tied) 18th
Lithlad Lambas Ruli Hammerscarer 15th 20th(tied) 23rd
Methedras Manglers Tobdakh Mandragger 16th Tobdakh Mandragger 2nd 7th
Vinyamar Sirens Eeaden Sßwen 17th 20th(tied) 24th
Gorgoroth Ghosts Hiran Grudgeslayer 18th Hiran Grudgeslayer 8th(tied) 9th
Anfauglith Aristocrats Mitkee Gemli 19th Aldagrim Proudneck 13th(tied) 11th
Mount Doom Merrymen Gilberto the Independent 20th Thurzava Lˇmadriethien 5th 10th
Long Lake Waves Ryan Kidneykiller 21st Ryan Kidneykiller 3rd 12th
Highland Colts Sebas Rubalcaba 22nd Kurgaz Noibursson 16th(tied) 19th
Entwash Goblins Imrilgorn Quirion 23rd Imrilgorn Quirion 6th 13th
Mittalmar Herders Frulok the Massive 24th Antony the Charitable 1st 14th
RIGHT FIELDERS
Team Top player Team ranking Top prospect Organizational ranking Overall ranking
Withywindle Weirdos Rintarou Luthor 1st Otakar Laffont 11th 8th
Anorien Avalanche Granil Longbeard 2nd 20th(tied) 19th(tied)
Aglarond Ice Santo Roper 3rd 20th(tied) 21st
Lithlad Lambas Belladonna Proudfoot 4th Belladonna Proudfoot 13th(tied) 11th
Nisimaldor Knights Arnor Grim 5th Arnor Grim 4th(tied) 4th
Vinyamar Sirens Rafe Gollaund 6th Rafe Gollaund 3rd 1st
Highland Colts Naggek Facestomper 7th Naggek Facestomper 13th(tied) 12th
Edoras Roughriders Sobur Ringkiller 8th 20th(tied) 22nd
Lhun Stars Erika Cloudeye 9th Betsie Sandyman 1st 2nd
West-emnet Orcs Alfred J. Celithramir 10th Alfred J. Celithramir 2nd 3rd
Eryn Lasgalen Old Forests Sancho Hornblower 11th Sancho Hornblower 9th 9th
Eregion Eagles Abel Hanshiro 12th 20th(tied) 23rd
Long Lake Waves Laweye Canchola 13th Laweye Canchola 13th(tied) 14th
Anfauglith Aristocrats Hahai Heartcutter 14th Hanry Neumannov 13th(tied) 15th
Khand Killers Curt Dryadslicer 15th Curt Dryadslicer 13th(tied) 16th
Lhun Attics Praj Headgobber 16th Praj Headgobber 10th 13th
Methedras Manglers Vorah Halialf 17th Vorah Halialf 4th(tied) 5th
Old Ford Otters Kate Overturf 18th Kate Overturf 8th 6th
Barrow Downs Wights Bulbo Hill 19th Bulbo Hill 13th(tied) 17th
Blackroot Blondes Chozzaster Yhendorn 20th Chozzaster Yhendorn 4th(tied) 7th
Gorgoroth Ghosts Merin Tunnelbeater 21st Merin Tunnelbeater 12th 18th
Mittalmar Herders Tabruh Toemasher 22nd Tabruh Toemasher 4th(tied) 10th
Mount Doom Merrymen Tika Pelham 23rd Tika Pelham 13th(tied) 19th(tied)
Entwash Goblins 24th 20th(tied) 24th
STARTING PITCHERS
Team Top player Team ranking Top prospect Organizational ranking Overall ranking
Blackroot Blondes Halir Throatprodder 1st Por the Crusher 12th(tied) 2nd
Mount Doom Merrymen Gubur Thrithraldor 2nd Gubur Thrithraldor 6th 1st
Eryn Lasgalen Old Forests Diathor Willew 3rd Vrsal Nailslobberer 12th(tied) 5th
Long Lake Waves Keran Dryadgobber 4th Proruk Of Lebennin 9th 4th
Lhun Attics Holfast Green 5th Holfast Green 17th(tied) 13th
Anorien Avalanche Ghudkuh Ogreprodder 6th Ghudkuh Ogreprodder 19th(tied) 17th
Aglarond Ice May Green 7th Denise Goodrich 5th 6th
Highland Colts Erin Banks 8th (tied) Chukky Hill 1st 3rd
Old Ford Otters Mundin Brickshield 8th (tied) Eiamir Picˇn 10th 7th
Barrow Downs Wights Bluzhkrut Humancrawler 10th Bluzhkrut Humancrawler 19th(tied) 20th
Entwash Goblins Nienor Warriorcast 11th Larbag Elviowyn 16th 9th
West-emnet Orcs Zgbash Ringbinder 12th Meriadoc Fieldtender 2nd 8th
Edoras Roughriders Ander of the Oghor-hai 13th Matilda Foxburr 12th(tied) 11th
Lithlad Lambas EwungaGoiba Gabourel 14th EwungaGoiba Gabourel 4th 10th
Vinyamar Sirens Saralob Arias 15th Knut Silot 7th 12th
Lhun Stars Drigrin Hornblower 16th Drigrin Hornblower 19th(tied) 21st
Anfauglith Aristocrats Enlwar Eowul 17th Keven Witkowski 11th 14th
Nisimaldor Knights Allyson Crafton 18th CerrÔh Anondir 17th(tied) 18th
Gorgoroth Ghosts Urz McCrary 19th Urz McCrary 12th(tied) 16th
Methedras Manglers Fou Grean 20th Carl Hill 3rd 15th
Eregion Eagles Bafur Oakenshield 21st Nibs Hilldweller 19th(tied) 22nd
Khand Killers Gilgaril Isadriel 22nd Noisur Farren 8th 19th
Withywindle Weirdos Kusur the Incredible 23rd Kusur the Incredible 23rd 23rd
Mittalmar Herders Celeodur Elraulf 24th Celeodur Elraulf 24th 24th
RELIEVERS
Team Top player Team ranking Top prospect Organizational ranking Overall ranking
Anorien Avalanche Denise Baggins 1st Denise Baggins 16th(tied) 7th
Mount Doom Merrymen Meriadoc Hilldweller 2nd Vinar Gisursson 12th(tied) 8th
Blackroot Blondes Srik Driderslurper 3rd Ahskahala Elassidil 20th(tied) 11th
Barrow Downs Wights Minta Bauwyn 4th Tessema Galialas 11th 13th
Lhun Stars Mario Denprinz 5th Gladys Mcpeters 9th 4th
Withywindle Weirdos Vrudak Fingereater 6th Malok Periganovlu 5th 1st
Nisimaldor Knights Isumbras Hilldweller 7th Lomli Bromburg 3rd(tied) 2nd
Long Lake Waves Bill Overturf 8th Lidish Heartdragger 12th(tied) 14th
Lhun Attics Mak'Vok Brainslasher 9th Ernesto Journey 8th 12th
Vinyamar Sirens Het Deneomer Jr. 10th Het Deneomer Jr. 12th(tied) 15th
Eregion Eagles Polly Bauwyn 11th Polly Bauwyn 16th(tied) 16th
Eryn Lasgalen Old Forests Tanta Buckland 12th Wil Liverslurper 6th(tied) 5th
Lithlad Lambas Vrsorbag Starslobberer 13th Bhagana Osterberg 6th(tied) 10th
Gorgoroth Ghosts Fruulg Soldavila 14th Fruulg Soldavila 2nd 3rd
Anfauglith Aristocrats Tanta Dogwood 15th Elrilwyn Tanagathor 20th(tied) 18th
Mittalmar Herders Kanakarasa Emlin 16th Kanakarasa Emlin 1st 6th
Edoras Roughriders Dejbis Moneybasket 17th Robin Kendrick 16th(tied) 19th
Khand Killers Silin Mudslinger 18th Saltuk Legslobberer 3rd(tied) 9th
Entwash Goblins Fodish Tithrand 19th Fodish Tithrand 12th(tied) 20th
Methedras Manglers Silas Longshank 20th Silas Longshank 10th 17th
Highland Colts Atanarat AnßrÓ 21st (tied) Atanarat AnßrÓ 22nd(tied) 21st(tied)
Old Ford Otters Farin Bloodytooth 21st (tied) Farin Bloodytooth 22nd(tied) 21st(tied)
Aglarond Ice Elessar The Odd 23rd Elessar The Odd 22nd(tied) 24th
West-emnet Orcs Bilbo Willowbottom 24th Bilbo Willowbottom 16th(tied) 23rd
CLOSERS
Team Top player Team ranking Top prospect Organizational ranking Overall ranking
Withywindle Weirdos Celain Buckland 1st Celain Buckland 3rd(tied) 3rd
Long Lake Waves Gosin Goldrender 2nd Saroma Aunglor 1st 1st
Nisimaldor Knights Dalo Throatscarer 3rd Dalo Throatscarer 3rd(tied) 4th
Vinyamar Sirens Darrick Hafer 4th Darrick Hafer 3rd(tied) 5th
Old Ford Otters Gruudak Toemasher 5th Gruudak Toemasher 3rd(tied) 6th
Lithlad Lambas Nick Pelham 6th Nick Pelham 3rd(tied) 7th
Highland Colts Phrank Rex 7th Phrank Rex 3rd(tied) 8th
Blackroot Blondes Godush Ettincrawler 8th Godush Ettincrawler 3rd(tied) 9th
Aglarond Ice Manuk Muddyfoot 9th Manuk Muddyfoot 3rd(tied) 10th
Mount Doom Merrymen Elanor Fumlefot 10th Elanor Fumlefot 3rd(tied) 11th
Anfauglith Aristocrats Holfast Fields 11th Holfast Fields 3rd(tied) 12th
West-emnet Orcs Baltesar Landol 12th Baltesar Landol 3rd(tied) 13th
Anorien Avalanche Traruk Goblinmaker 13th Traruk Goblinmaker 3rd(tied) 14th
Entwash Goblins Meraulbo the Indefatiguab 14th Meraulbo the Indefatiguab 2nd 2nd
Lhun Attics Eldrin Ongluth 15th Eldrin Ongluth 3rd(tied) 15th
Methedras Manglers Dillon CelÓldor 16th Dillon CelÓldor 3rd(tied) 16th
Gorgoroth Ghosts Prunella Curtin 17th Prunella Curtin 3rd(tied) 17th
Mittalmar Herders Ikag Nosethrottler 18th Ikag Nosethrottler 3rd(tied) 18th
Khand Killers Melkum Trabucho 19th Melkum Trabucho 24th 20th
Eregion Eagles Thror Coalfist 20th Thror Coalfist 3rd(tied) 19th
Lhun Stars Baldrick Thingrimsson 21st Baldrick Thingrimsson 3rd(tied) 21st
Eryn Lasgalen Old Forests Florus Oakenarmour 22nd Florus Oakenarmour 3rd(tied) 22nd
Edoras Roughriders Gottri Renussson 23rd Gottri Renussson 3rd(tied) 23rd
Barrow Downs Wights Nisin Thorgrimsson 24th Nisin Thorgrimsson 3rd(tied) 24th
Thursday, January 11th, 2018 - OOTP Baseball 18.8 Build 76