SGCBL HIGH SCHOOL B
MAJOR TRANSACTIONS
08/20/2040
 
Thursday, June 28th, 2040
Minas Ithil HS Mavericks: Signed manager Luglok the Atrocious.
Wednesday, June 20th, 2040
Mickleburg HS Trappers: Signed manager Paul Sutherland.
Friday, June 15th, 2040
Staddle HS Mastodons: Released SP Déagol Bracewaith.
Minas Tirith HS Blacksmiths: Released 1B Kinjata Rascaltamer.
Mickleburg HS Trappers: Released SP Lomli Ariksson.
Andunie HS Jayhawks: Released SP De-shi Carcia.
Gabilgathol HS Bruisers: Released SP Yondeg Geransson.
Edoras HS Mud Dogs: Released SP Akinori Naidoo.
Mickleburg HS Trappers: Released SP Emmyth Eluarshee.
Armenelos HS Flames: Released SS Filvendor Soame.
Combe HS Yellows: Released 1B Ulra Yan.
Calembel HS Dodgers: Released SP Driado Gandilhil.
Calembel HS Dodgers: Released SP Devis Fingertorturer.
Stock HS Alley Cats: Released SP Cara Sandybanks.
Calembel HS Dodgers: Released 3B Gorbaduc Holgate.
Combe HS Yellows: Released C Peregrin Baggins.
Ondosto HS River Bats: Released 1B Barhapida Fewen.
Dale HS Baseball Club: Released C Asirassa Stichini.
Andunie HS Jayhawks: Released SP Panas Ringarm.
Archet HS Lightning: Released 3B Nindrol Elvorion.
Edoras HS Mud Dogs: Released SP Loren Godine.
Calembel HS Dodgers: Released SP Gamaumir Wareing.
Helms Deep HS Gems: Released CL Griffo Baggins.
Edoras HS Mud Dogs: Released C Losur Gollilmersson.
Andunie HS Jayhawks: Released 2B Kalmaria Arathor.
Gabilgathol HS Bruisers: Released C Holger Alcntara.
Gorgoroth HS Forresters: Released LF Mantissa Sackville.
Dale HS Baseball Club: Released CL Drumin Ririnsson.
Galabas HS Wrath: Released CL Crystal Willow.
Ondosto HS River Bats: Released SP Puntadewa Akaike.
Edoras HS Mud Dogs: Released SP Eeond Aerasumé.
Lonely Mountain HS Dodos: Released SP Gohar Ohberg.
Edoras HS Mud Dogs: Released 1B Ik-yeong Hammerlover.
Gabilgathol HS Bruisers: Released CL Duzdush Catarno.
Almaida HS Rottweilers: Released SP Posco the Bucklebury Ferry Driver.
Lonely Mountain HS Dodos: Released CF Chajju Kulirsson.
Lonely Mountain HS Dodos: Released SS Boigo Gamwich.
Combe HS Yellows: Released 2B Heribald the Candlemaker.
Minas Tirith HS Blacksmiths: Released SP Quiang Restalrig.
Lond Daer HS Unforgiven: Released 2B Armenuhi MacQuhirr.
Almaida HS Rottweilers: Released CL Ahavaniya the Drooler.
Long Lake HS Blaze: Released RP Fylson Lomorfing.
Erebor HS Sailors: Released LF Athanaric Knotwise.
Dale HS Baseball Club: Released SP Kugdush the Badger.
Gabilgathol HS Bruisers: Released RP Sarkvia Calzadilla.
Esgaroth HS Oilers: Released LF Belegond Mithrilhammer.
Edoras HS Mud Dogs: Released RP Gaelin Fimir.
Andunie HS Jayhawks: Released CL Mudagk Radziwila.
Long Lake HS Blaze: Released RP Orgulg Dridersmasher.
Ondosto HS River Bats: Released RP Kinji Zbronjko.
Erebor HS Sailors: Released SP Herugar Wisebattler.
Calembel HS Dodgers: SP Rathal Pickersgill joins the team.
Calembel HS Dodgers: SP Marmadoc Norcross joins the team.
Calembel HS Dodgers: SP Borin Tesilsson joins the team.
Calembel HS Dodgers: RP Haykasar Trample joins the team.
Calembel HS Dodgers: 3B Ablases Robalcaba joins the team.
Almaida HS Rottweilers: SP Rudibert the Bucklebury Ferry Driver joins the team.
Almaida HS Rottweilers: SP Giilvas Celuthor joins the team.
Almaida HS Rottweilers: SP Lebur Cowen joins the team.
Almaida HS Rottweilers: SP Guzgurg Gnollgobber joins the team.
Almaida HS Rottweilers: C Raik Sognarsson joins the team.
Esgaroth HS Oilers: SP Gwilmir Swordsmith joins the team.
Esgaroth HS Oilers: SP Pandora Yonkers joins the team.
Esgaroth HS Oilers: 1B Ulf the Bucklebury Ferry Driver joins the team.
Esgaroth HS Oilers: 3B Jhalass Cabrales joins the team.
Erebor HS Sailors: SP Finus Soho joins the team.
Erebor HS Sailors: SP Belegond Finnsson joins the team.
Erebor HS Sailors: SS Bhattara Madeja joins the team.
Erebor HS Sailors: 2B Hurgin Sisinsson joins the team.
Combe HS Yellows: SP Uldor Penistone joins the team.
Combe HS Yellows: SP Dejahja Isuril joins the team.
Combe HS Yellows: 1B Arlayna Auglathla joins the team.
Combe HS Yellows: 3B Baztrak the Knife joins the team.
Combe HS Yellows: C Väinämö Vastuez joins the team.
Dale HS Baseball Club: SP Glyn Dis joins the team.
Dale HS Baseball Club: SP Gragrurg Manripper joins the team.
Dale HS Baseball Club: SP Polly the Irked joins the team.
Dale HS Baseball Club: RP Adamnan Jurasín joins the team.
Dale HS Baseball Club: C Drorghud Mandragger joins the team.
Minas Tirith HS Blacksmiths: SP Fali Ranjini joins the team.
Minas Tirith HS Blacksmiths: SP Rormug the Nasty joins the team.
Minas Tirith HS Blacksmiths: SP Basava the Squealer joins the team.
Minas Tirith HS Blacksmiths: 2B Thurboz Devilpoker joins the team.
Minas Tirith HS Blacksmiths: 3B Holir Headstrong joins the team.
Minas Tirith HS Blacksmiths: LF Sundamar Gameohir joins the team.
Stock HS Alley Cats: SP Scudamor Brandybuck joins the team.
Stock HS Alley Cats: SP Taar Brightwing joins the team.
Stock HS Alley Cats: SP Man-chae Baldender joins the team.
Stock HS Alley Cats: SP Vilgot Woodenspear joins the team.
Stock HS Alley Cats: C Tholbug Daggerdrinker joins the team.
Staddle HS Mastodons: SP Wilimar Tussle joins the team.
Staddle HS Mastodons: SP Valdinei Skille joins the team.
Staddle HS Mastodons: SP Diamond Knotwise joins the team.
Staddle HS Mastodons: SP Calogero Panhas joins the team.
Staddle HS Mastodons: SS Carambo Titsworth joins the team.
Staddle HS Mastodons: CF Obiniana Badgermangler joins the team.
Minas Ithil HS Mavericks: SP Halpaeril Clatharla joins the team.
Minas Ithil HS Mavericks: SP Naertho Berilan joins the team.
Minas Ithil HS Mavericks: SP Dae-ki Brilhirion joins the team.
Minas Ithil HS Mavericks: CF Lusik Elembor joins the team.
Minas Ithil HS Mavericks: 3B Haykanush Goldeater joins the team.
Andunie HS Jayhawks: SP Drong Damil joins the team.
Andunie HS Jayhawks: SP Pyxaanthal Galadriendel joins the team.
Andunie HS Jayhawks: SP Belisarius Bramblebush joins the team.
Andunie HS Jayhawks: RP Radathor Pahmutov joins the team.
Andunie HS Jayhawks: 2B Sarg Devilpoker joins the team.
Andunie HS Jayhawks: RF Radik Bughater joins the team.
Andunie HS Jayhawks: RF Hðnçal Geiss joins the team.
Ondosto HS River Bats: SP Voili Ciurksson joins the team.
Ondosto HS River Bats: SP Sugnus Tognarsson joins the team.
Ondosto HS River Bats: SP Pearl Miller joins the team.
Ondosto HS River Bats: SS Delton Mensah joins the team.
Ondosto HS River Bats: RF Tzu-yu Dezgado joins the team.
Galabas HS Wrath: SP Celendine Aeon joins the team.
Galabas HS Wrath: SP Thor Lichkov joins the team.
Galabas HS Wrath: SP Gundabald Greenbriar joins the team.
Galabas HS Wrath: SS Zhorzh Laralytha joins the team.
Archet HS Lightning: SP Pontus Bridger joins the team.
Archet HS Lightning: 1B Vache the Tall joins the team.
Archet HS Lightning: 2B Thrukdub Hammermaker joins the team.
Archet HS Lightning: RF Giampaolo Kazariksson joins the team.
Edoras HS Mud Dogs: SP Smotruk Gaulf joins the team.
Edoras HS Mud Dogs: SP Sefreen Middlebrook joins the team.
Edoras HS Mud Dogs: SP Yoshifusa Boyle joins the team.
Edoras HS Mud Dogs: SP Araga Pelham joins the team.
Edoras HS Mud Dogs: SP Eeogorn Aunglor joins the team.
Edoras HS Mud Dogs: SS Lydi’aleera Faldor joins the team.
Gabilgathol HS Bruisers: SP Skorboz the Cow-catcher joins the team.
Gabilgathol HS Bruisers: SP Ludor Mistwinter joins the team.
Gabilgathol HS Bruisers: SP Lignar Anvilshaker joins the team.
Gabilgathol HS Bruisers: SP Ilmadia Denihil joins the team.
Gabilgathol HS Bruisers: CF Galaigast Earthmolder joins the team.
Helms Deep HS Gems: SP Josidiah Geolas joins the team.
Helms Deep HS Gems: SP Keita Auglamyr joins the team.
Helms Deep HS Gems: CF Hrahat Donoso joins the team.
Lond Daer HS Unforgiven: SP Snubguh Giantthrottler joins the team.
Lond Daer HS Unforgiven: SP Gibur Hammerbeater joins the team.
Lond Daer HS Unforgiven: SP Dejaseen Heiva joins the team.
Lond Daer HS Unforgiven: CF Throbbi Ramasamy joins the team.
Lond Daer HS Unforgiven: RF Biggle Chua joins the team.
Long Lake HS Blaze: SP Diamanda Fumlefot joins the team.
Long Lake HS Blaze: RP Afamrail Briarbosk joins the team.
Long Lake HS Blaze: RP Relin Roilinsson joins the team.
Long Lake HS Blaze: RP Dammin Gollilmersson joins the team.
Long Lake HS Blaze: 2B Djamel Earthmolder joins the team.
Long Lake HS Blaze: 2B Glodkuh Orcmaker joins the team.
Ethring HS Swifts: SP Kusur Willow joins the team.
Ethring HS Swifts: SP Mabgunk Kidneyslammer joins the team.
Ethring HS Swifts: SP Sirbag Humanslurper joins the team.
Ethring HS Swifts: SP Glullyn Suldusk joins the team.
Ethring HS Swifts: SP Magi the Slander joins the team.
Ethring HS Swifts: 3B Dodinas Gwill joins the team.
Armenelos HS Flames: SP Togblug Añela joins the team.
Armenelos HS Flames: SP Anzhik Cowstitcher joins the team.
Armenelos HS Flames: SS Deallyra Elriden joins the team.
Mickleburg HS Trappers: SP Hatay Hollingshead joins the team.
Mickleburg HS Trappers: SP Arlayna Hoendton joins the team.
Mickleburg HS Trappers: SP Nyyrikki Anara joins the team.
Mickleburg HS Trappers: SP Orlando Mack joins the team.
Mickleburg HS Trappers: 1B Odak Heartcutter joins the team.
Mickleburg HS Trappers: 3B Wiseman Wodehouse joins the team.
Lonely Mountain HS Dodos: SP Yong-su Guachomin joins the team.
Lonely Mountain HS Dodos: SP Oaknar Thrarynsson joins the team.
Lonely Mountain HS Dodos: SS Zheng-xin Madlight joins the team.
Lonely Mountain HS Dodos: CF Laura Gamgee-Took joins the team.
Gorgoroth HS Forresters: SP Borg Tunnelsmith joins the team.
Gorgoroth HS Forresters: SP Rollo Madlight joins the team.
Gorgoroth HS Forresters: 2B Olo Gilmore joins the team.
Gorgoroth HS Forresters: RF James Carchi joins the team.
Thursday, June 14th, 2040
Calembel HS Dodgers: Signed Manager Eaiwyn Denilf to a 1-year contract extension.
Minas Tirith HS Blacksmiths: Signed Manager Sjors the Clutcher to a 1-year contract extension.
Minas Ithil HS Mavericks: Fired manager Fridak Spleengobber.
Ethring HS Swifts: Signed Manager Wonai Driderwalker to a 2-year contract extension.
Armenelos HS Flames: Signed Manager Peregrin Mugworts to a 2-year contract extension.
Mickleburg HS Trappers: Fired manager Boralob Anüwen.
Gorgoroth HS Forresters: Fired manager James Saad.
Calembel HS Dodgers: SP Columbus Magefinder joins the team.
Almaida HS Rottweilers: 2B Mejdan Miller joins the team.
Esgaroth HS Oilers: RP Hye-yeon Paddlefoot joins the team.
Erebor HS Sailors: SP Indumathy Guignard joins the team.
Combe HS Yellows: SP Edouard Pensomn joins the team.
Dale HS Baseball Club: SS Sulho Bohringer joins the team.
Minas Tirith HS Blacksmiths: SP Erakak Clubhater joins the team.
Stock HS Alley Cats: CF Jarmo Heartchewer joins the team.
Staddle HS Mastodons: CL Brozg Prazmowski joins the team.
Minas Ithil HS Mavericks: SP Gorbadoc the Dapper joins the team.
Andunie HS Jayhawks: SP Thaitai St-Amant joins the team.
Ondosto HS River Bats: SP Darfin Elesserios joins the team.
Galabas HS Wrath: CF Kurat Brownlocks joins the team.
Archet HS Lightning: 3B Flambard Whitfoot joins the team.
Edoras HS Mud Dogs: SS Ahrendaaria Belamir joins the team.
Gabilgathol HS Bruisers: SP Arun of Lorien joins the team.
Helms Deep HS Gems: SP Tugguh Mooncutter joins the team.
Lond Daer HS Unforgiven: RF Thauhir Brainslasher joins the team.
Long Lake HS Blaze: SP Refet Elrolas joins the team.
Ethring HS Swifts: SP Gruzdakh Elfplate joins the team.
Armenelos HS Flames: CF Geadriel Boraulf joins the team.
Mickleburg HS Trappers: SP Rizal Erim joins the team.
Lonely Mountain HS Dodos: RP Mattéo McClonaghan joins the team.
Gorgoroth HS Forresters: CF Medhi Broughall joins the team.
Calembel HS Dodgers: SP Bekri Elrymbor joins the team.
Almaida HS Rottweilers: RF Drugh the Masher joins the team.
Esgaroth HS Oilers: CF In-sung Elririand joins the team.
Erebor HS Sailors: SP Falco Lightningfinder joins the team.
Combe HS Yellows: RF Glifur Sauceda joins the team.
Dale HS Baseball Club: 2B Myrth Craulnober joins the team.
Minas Tirith HS Blacksmiths: SP Gishlak the Massive joins the team.
Stock HS Alley Cats: SP Fili Baragorsson joins the team.
Staddle HS Mastodons: SP Moneim Dayot joins the team.
Minas Ithil HS Mavericks: SP Hafur Fofursson joins the team.
Andunie HS Jayhawks: 1B Amanda Goodbody joins the team.
Ondosto HS River Bats: RP Dudrak DelNoce joins the team.
Galabas HS Wrath: SP Arwuma Zabawska joins the team.
Archet HS Lightning: SP Darek Pimpernelsson joins the team.
Edoras HS Mud Dogs: CF Galan Haerlgent joins the team.
Gabilgathol HS Bruisers: C Gundin Brokkisson joins the team.
Helms Deep HS Gems: SP Polo Roper joins the team.
Lond Daer HS Unforgiven: SP Kisur Bordiga joins the team.
Long Lake HS Blaze: RP Ghugbub Toemasher joins the team.
Ethring HS Swifts: SP Arumir Fandil joins the team.
Armenelos HS Flames: SP Kymil Celaum joins the team.
Mickleburg HS Trappers: CF Malva Lightningfinder joins the team.
Lonely Mountain HS Dodos: SP Thorek Bamlisson joins the team.
Gorgoroth HS Forresters: 2B Gugthak Nosejuggler joins the team.
Almaida HS Rottweilers: SP Goshnakh Mooncutter joins the team.
Almaida HS Rottweilers: SP Vralak Khtrian joins the team.
Almaida HS Rottweilers: CF Isembard Moss joins the team.
Esgaroth HS Oilers: SP Nurt Hoilirsson joins the team.
Esgaroth HS Oilers: SP Selanlar Shaethe joins the team.
Esgaroth HS Oilers: SS Porro Goldilocks joins the team.
Erebor HS Sailors: SP Yolanda Nel joins the team.
Combe HS Yellows: SP Kendur Kringstad joins the team.
Dale HS Baseball Club: SP Sweets Exton joins the team.
Minas Tirith HS Blacksmiths: SP Joaquin Franck joins the team.
Stock HS Alley Cats: SP Eridush Brassard joins the team.
Stock HS Alley Cats: SP Masahiko Pelham joins the team.
Stock HS Alley Cats: C Sudryl Elvadrielad joins the team.
Staddle HS Mastodons: SP Grugmuh Ratclaw joins the team.
Staddle HS Mastodons: SP Hamson Fumlefot joins the team.
Staddle HS Mastodons: SP Gabryjel Peñada joins the team.
Minas Ithil HS Mavericks: SP Tordynnar Goc joins the team.
Minas Ithil HS Mavericks: SP Thubis Gamama joins the team.
Minas Ithil HS Mavericks: SP Jemke Woodenguard joins the team.
Minas Ithil HS Mavericks: SP Deallyra Earawen joins the team.
Minas Ithil HS Mavericks: SS Asirassa Ron joins the team.
Andunie HS Jayhawks: SP Giahir Orbryn joins the team.
Ondosto HS River Bats: SP Jae-hyung Gueifo joins the team.
Ondosto HS River Bats: SP Smigkug Acabado joins the team.
Ondosto HS River Bats: C Vadush Kruddsson joins the team.
Galabas HS Wrath: SP Wilibald Bunce joins the team.
Galabas HS Wrath: SP Ugrueth Fumlefot joins the team.
Galabas HS Wrath: SP Taria Rethiel joins the team.
Archet HS Lightning: SP Cli Sinarsson joins the team.
Archet HS Lightning: SP Rolbag Badgermangler joins the team.
Archet HS Lightning: SP Kurgag Proptracker joins the team.
Edoras HS Mud Dogs: SP Qhanraj Kusagra joins the team.
Edoras HS Mud Dogs: SP Louis-Philippe Mwaka joins the team.
Edoras HS Mud Dogs: SP Haragin Gloduntersson joins the team.
Gabilgathol HS Bruisers: SP Ellifain Sarsantyr joins the team.
Gabilgathol HS Bruisers: SP Ogluk the Fanged joins the team.
Gabilgathol HS Bruisers: SP Vuli Blaneysson joins the team.
Helms Deep HS Gems: C Jerónimo Elvoldur joins the team.
Helms Deep HS Gems: SP Smugluk Khassanov joins the team.
Lond Daer HS Unforgiven: SP Skutruk Moonkiller joins the team.
Ethring HS Swifts: SP Borenko Dawkes joins the team.
Ethring HS Swifts: SP Myrtle Reece joins the team.
Ethring HS Swifts: SP Triandal Belil-Gal joins the team.
Ethring HS Swifts: SP Janani Malyusov joins the team.
Ethring HS Swifts: SS Gaman Isyrith joins the team.
Armenelos HS Flames: SP Eeaden Glil-Garil joins the team.
Mickleburg HS Trappers: SP Nagduh Footkicker joins the team.
Mickleburg HS Trappers: SP Fildaerae Elreoborn joins the team.
Mickleburg HS Trappers: C Uujjeen Cavernmaster joins the team.
Lonely Mountain HS Dodos: SP Falco Brandybuck joins the team.
Lonely Mountain HS Dodos: RF Eralak Lyons joins the team.
Gorgoroth HS Forresters: SP Haleodur Gourael joins the team.
Gorgoroth HS Forresters: SP Faramir Whitfoot joins the team.
Gorgoroth HS Forresters: Signed manager Florra Galathil.
Thursday, December 5th, 2019 - OOTP Baseball 20.8 Build 73