LAKE TOWN ARCHERS
ALL TRANSACTIONS
04/01/2039
Friday, April 1st, 2039
3B Sniktakh the Smasher was designated for assignment and placed on irrevocable waivers.
CF Kurkub Dwarftopper was designated for assignment and placed on irrevocable waivers.
Assigned RP Keran Dryadgobber from Spring Training camp to Triple A Dale.
Assigned SP Blugbu Devilpoker from Spring Training camp to Triple A Dale.
Optioned RP Won-hyung Rascaltamer to Triple A Dale.
Assigned RP Eranak Toebelly from Spring Training camp to Triple A Dale.
Assigned RP Tobi Hill from Spring Training camp to Triple A Dale.
Optioned RP Proruk Of Lebennin to Triple A Dale.
Optioned RP Tweety Anór to Triple A Dale.
Assigned RP Saroma Aunglor from Spring Training camp to Triple A Dale.
Assigned 1B Olo Mulhall from Spring Training camp to Triple A Dale.
Assigned 3B Thaithor Tinàlindë from Spring Training camp to Triple A Dale.
Optioned LF Tavbis the Slander S to Triple A Dale.
Assigned CF Valio Makino from Spring Training camp to Triple A Dale.
Demoted RP Chukky Willow from Triple A Dale to Double A Long Lake.
Demoted SP Linley Espindola from Triple A Dale to Double A Long Lake.
Optioned RP Wilibald Bunce to Double A Long Lake.
Demoted RP Apupa Sakib from Triple A Dale to Double A Long Lake.
Demoted SP Rufus Taralom from Triple A Dale to Double A Long Lake.
Promoted RP Gandilgol Trollsmith from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Demoted RP Yuba Tumanishvili from Triple A Dale to Double A Long Lake.
Demoted CL Womiq Lopper from Triple A Dale to Double A Long Lake.
Demoted RP Elrillas the Hated from Triple A Dale to Double A Long Lake.
Promoted RP Eeond Fowen from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Demoted SP Habaccuc Moss from Triple A Dale to Double A Long Lake.
Assigned 1B Amedeo Scribner from Spring Training camp to Double A Long Lake.
Demoted C Andwise Mack from Triple A Dale to Double A Long Lake.
Demoted C Asangas Westmacott from Triple A Dale to Double A Long Lake.
Demoted 1B Foimli Conisford from Triple A Dale to Double A Long Lake.
Assigned 2B Marcho Kendrick from Spring Training camp to Double A Long Lake.
Assigned 3B Aubric Nolbrae from Spring Training camp to Double A Long Lake.
Assigned RF Anudatta Lyal from Spring Training camp to Double A Long Lake.
Assigned SS Nym Ilbenalu from Spring Training camp to Double A Long Lake.
Optioned CF Vrudak Gaulf to Double A Long Lake.
Assigned 2B Vardges Kaldrikian from Spring Training camp to Double A Long Lake.
Assigned SS Denboba Rosaga from Spring Training camp to Double A Long Lake.
Assigned CF Wuurg Degranda from Spring Training camp to Double A Long Lake.
Assigned RP Drigrin Gardener from Spring Training camp to Class A Erebor.
Demoted SP Isumbras Ramblebucket from Double A Long Lake to Class A Erebor.
Demoted SP Ranugad Rougecheeks from Double A Long Lake to Class A Erebor.
Demoted SP Isumbras Baldender from Double A Long Lake to Class A Erebor.
Demoted RP Curtis Peatfingers from Double A Long Lake to Class A Erebor.
Demoted CL Hilda Baneguard from Double A Long Lake to Class A Erebor.
Demoted RP Paladin Underhill from Double A Long Lake to Class A Erebor.
Demoted SP Genco Koulpasis from Triple A Dale to Class A Erebor.
Demoted RP Nichlas Cabeceiras from Triple A Dale to Class A Erebor.
Demoted SP Gandeoma Malatestiano from Double A Long Lake to Class A Erebor.
Demoted SP Erden Doxey from Double A Long Lake to Class A Erebor.
Demoted RP Teloja Bullock from Double A Long Lake to Class A Erebor.
Demoted 1B Bri Holgate from Double A Long Lake to Class A Erebor.
Demoted C Nora Brownlock from Double A Long Lake to Class A Erebor.
Demoted C Audain Dunton from Double A Long Lake to Class A Erebor.
Demoted 1B Nicol Trample from Double A Long Lake to Class A Erebor.
Demoted 2B Poppy Willow from Triple A Dale to Class A Erebor.
Demoted SS Snurgag Fingercrawler from Double A Long Lake to Class A Erebor.
Demoted SS Chukky Hardbottle from Double A Long Lake to Class A Erebor.
Demoted CF Lamorac Middlebrook from Triple A Dale to Class A Erebor.
Demoted CF Tira-allara Bracewaith from Double A Long Lake to Class A Erebor.
Demoted RF Janne Meléndrez from Triple A Dale to Class A Erebor.
Demoted RF Laura Bell from Double A Long Lake to Class A Erebor.
Demoted SS Narbeth Belurion from Triple A Dale to Class A Erebor.
Demoted C Vasilii Tsalani from Double A Long Lake to Class A Erebor.
Demoted C Mulia Jolland from Double A Long Lake to Class A Erebor.
Demoted C Dinodas Capilla from Double A Long Lake to Class A Erebor.
Demoted C Ramkrishna Eck from Double A Long Lake to Class A Erebor.
Demoted SS Gregers Adigamoff from Triple A Dale to Class A Erebor.
Demoted 2B Shigetaka Verganor from Double A Long Lake to Class A Erebor.
Demoted SS Vic the Incinerated from Triple A Dale to Class A Erebor.
Demoted SS Hilmi Whitelegg from Triple A Dale to Class A Erebor.
Demoted SS Celama the Grim from Triple A Dale to Class A Erebor.
Demoted 3B Meriadoc Tendertush from Double A Long Lake to Class A Erebor.
Invited non-roster SP Keran Dryadgobber to Spring Training camp.
Optioned RP Lidish Heartdragger to Triple A Dale.
Sunday, March 27th, 2039
Placed C Friagol the Fruity on the 14-day disabled list, retroactive to 03/26/2039.
Invited non-roster SP Saroma Aunglor to Spring Training camp.
Assigned RP Drabo van Esch from Spring Training camp to Triple A Dale.
Assigned C Seanchai Megilion from Spring Training camp to Triple A Dale.
Assigned LF Melissa Perom from Spring Training camp to Triple A Dale.
Assigned RF Gayeff Viramontes from Spring Training camp to Triple A Dale.
Assigned LF Tuu-ko-ihu Mudruffin from Spring Training camp to Triple A Dale.
Assigned SS Srunk Mwangata from Spring Training camp to Triple A Dale.
Assigned C Srikanth Mestas from Spring Training camp to Triple A Dale.
Assigned SS Vic the Incinerated from Spring Training camp to Triple A Dale.
Assigned SS Narbeth Belurion from Spring Training camp to Triple A Dale.
Assigned 2B Poppy Willow from Spring Training camp to Triple A Dale.
Monday, March 14th, 2039
Invited non-roster SS Vic the Incinerated to Spring Training camp.
Assigned RP Saroma Aunglor from Spring Training camp to Triple A Dale.
Friday, March 11th, 2039
Signed free agent RP Gandilgol Trollsmith to a minor league contract.
Invited non-roster SS Vic the Incinerated to Spring Training camp.
Assigned RP Saroma Aunglor from Spring Training camp to Triple A Dale.
Signed free agent RP Eeond Fowen to a minor league contract.
Invited non-roster SP Saroma Aunglor to Spring Training camp.
Assigned SS Vic the Incinerated from Spring Training camp to Triple A Dale.
Wednesday, March 9th, 2039
Invited non-roster SP Saroma Aunglor to Spring Training camp.
Assigned SS Vic the Incinerated from Spring Training camp to Triple A Dale.
Wednesday, March 2nd, 2039
Placed C Yukio Msrah on the SGCBL Triple A 14-day disabled list, retroactive to 12/18/2038.
Tuesday, March 1st, 2039
Invited non-roster SP Drigrin Gardener to Spring Training camp.
Invited non-roster SS Narbeth Belurion to Spring Training camp.
Assigned RP Saroma Aunglor from Spring Training camp to Triple A Dale.
Assigned RP Linley Espindola from Spring Training camp to Triple A Dale.
Signed free agent SP Keran Dryadgobber to a minor league contract.
Signed free agent CF Ewold Escobido to a minor league contract.
Invited non-roster SP Keran Dryadgobber to Spring Training camp.
Assigned 2B Tavus Githrawyn from Spring Training camp to Triple A Dale.
Monday, February 28th, 2039
Invited non-roster CF Valio Makino to Spring Training camp.
Invited non-roster 2B Marcho Kendrick to Spring Training camp.
Invited non-roster 2B Vardges Kaldrikian to Spring Training camp.
Invited non-roster 1B Olo Mulhall to Spring Training camp.
Invited non-roster 3B Aubric Nolbrae to Spring Training camp.
Invited non-roster 3B Thaithor Tinàlindë to Spring Training camp.
Invited non-roster RF Anudatta Lyal to Spring Training camp.
Invited non-roster C G'bur Fossli to Spring Training camp.
Invited non-roster LF Tuu-ko-ihu Mudruffin to Spring Training camp.
Invited non-roster SS Denboba Rosaga to Spring Training camp.
Invited non-roster SS Nym Ilbenalu to Spring Training camp.
Invited non-roster 1B Amedeo Scribner to Spring Training camp.
Invited non-roster RF Gayeff Viramontes to Spring Training camp.
Invited non-roster C Srikanth Mestas to Spring Training camp.
Invited non-roster SP Blugbu Devilpoker to Spring Training camp.
Invited non-roster RP Eranak Toebelly to Spring Training camp.
Invited non-roster SP Tobi Hill to Spring Training camp.
Invited non-roster SP Saroma Aunglor to Spring Training camp.
Invited non-roster SS Srunk Mwangata to Spring Training camp.
Invited non-roster SP Drabo van Esch to Spring Training camp.
Invited non-roster CF Wuurg Degranda to Spring Training camp.
Invited non-roster LF Melissa Perom to Spring Training camp.
Invited non-roster 2B Poppy Willow to Spring Training camp.
Invited non-roster C Seanchai Megilion to Spring Training camp.
Invited non-roster SS Vic the Incinerated to Spring Training camp.
Invited non-roster 2B Tavus Githrawyn to Spring Training camp.
Invited non-roster SP Linley Espindola to Spring Training camp.
Promoted RP Hildibrand Fields from Double A Long Lake to Triple A Dale.
Promoted RP Chukky Willow from Double A Long Lake to Triple A Dale.
Promoted RP Apupa Sakib from Double A Long Lake to Triple A Dale.
Promoted SP Rufus Taralom from Double A Long Lake to Triple A Dale.
Promoted SP Habaccuc Moss from Double A Long Lake to Triple A Dale.
Promoted RP Yuba Tumanishvili from Double A Long Lake to Triple A Dale.
Promoted CL Womiq Lopper from Double A Long Lake to Triple A Dale.
Promoted RP Elrillas the Hated from Double A Long Lake to Triple A Dale.
Promoted SP Genco Koulpasis from Double A Long Lake to Triple A Dale.
Promoted SP Nichlas Cabeceiras from Double A Long Lake to Triple A Dale.
Promoted C Andwise Mack from Class A Erebor to Triple A Dale.
Promoted 1B Foimli Conisford from Class A Erebor to Triple A Dale.
Promoted SS Gregers Adigamoff from Class A Erebor to Triple A Dale.
Promoted RF Lamorac Middlebrook from Class A Erebor to Triple A Dale.
Promoted SS Narbeth Belurion from Class A Erebor to Triple A Dale.
Promoted LF Janne Meléndrez from Class A Erebor to Triple A Dale.
Promoted SP Drigrin Gardener from Class A Erebor to Triple A Dale.
Promoted SS Celama the Grim from Class A Erebor to Triple A Dale.
Promoted SS Hilmi Whitelegg from Class A Erebor to Triple A Dale.
Promoted C Yukio Msrah from Class A Erebor to Triple A Dale.
Promoted C Asangas Westmacott from Class A Erebor to Triple A Dale.
Promoted RP Paladin Underhill from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted SP Isumbras Ramblebucket from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted RP Curtis Peatfingers from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted SP Gandeoma Malatestiano from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted SP Ranugad Rougecheeks from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted SP Erden Doxey from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted RP Teloja Bullock from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted CL Hilda Baneguard from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted RP Isumbras Baldender from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted C Oliwjer Vaupshasov from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted C Drubzug the Incinerator from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted C Vespasiano Andreou from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted 1B Nicol Trample from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted SS Meriadoc Tendertush from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted 2B Snurgag Fingercrawler from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted SS Nick Chubb from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted CF Tira-allara Bracewaith from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted C Mikulas Assedio from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted SS Chukky Hardbottle from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted CF Laura Bell from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted C Ramkrishna Eck from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted 2B Shigetaka Verganor from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted C Mulia Jolland from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted C Bri Holgate from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted C Audain Dunton from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted C Dinodas Capilla from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted C Vasilii Tsalani from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Promoted C Nora Brownlock from Class A Erebor to Double A Long Lake.
Saturday, February 26th, 2039
Signed international amateur SS Donny Gamgee-Took out of Unknown Lands to a minor league contract.
Saturday, January 1st, 2039
Signed international amateur SP May Gamgee out of Unknown Lands to a minor league contract.
Thursday, April 11th, 2019 - OOTP Baseball 19.14 Build 136